מוסד חוסים בנס ציונה

סבונים ארוזים במגוון צורות, צבעים וריחות רעננים. 25 שח

בהגדרתו הרחבה, מוסד חוסים הינו בית עבור אוכלוסייה מיוחדת של אנשים, אשר אינם יכולים ו/או מסוגלים, מטעמי נכות, זקנה, או לקות שכלית לדאוג לצרכיהם היומיומיים באופן עצמאי. בהגדרה המעשית יותר, מוסד חוסים הינו מקום בו מאפשרים לדיירים חיים מוגנים ומכבדים, חיים אשר משלבים שגרה יומיומית תוך ליווי צמוד וטיפולים נדרשים.

מיהו חוסה?

עפ”י חוקי המדינה, חוסה הוא קטין מתחת לגיל 14 או כל מי שכתוצאה מנכות, זקנה, או ליקוי בשכלו, אינו עצמאי ואינו מסוגל לדאוג לצרכיו באופן יומיומי. חוק ההגנה על חוסים מכיל הוראות המגדירות כיצד יש להגן ולשמור על החוסים, כבודם, גופם ושלומם, כמו גם להגן עליהם מפני ניצול הסביבה.

מוסדות חוסים בארץ

כולנו מכירים את נושא הרווחה בארץ ואופן הטיפול באנשים הזקוקים לסיוע ועזר וכאשר משפחה נאלצת לעמוד בפני הדילמה- באיזה מוסד חוסים נוכל לשכן את אהובינו ולדעת שידאגו לו ולכל מחסורו? האפשרויות העומדות לרשות המשפחה אינן מרובות ולא תמיד עומדות בקנה אחד עם התאמתן לצורך בן המשפחה הנזקק, כך שלעיתים נאלצת המשפחה להתפשר גם אם במחיר של מרחק רב מבית המשפחה, צפיפות ותנאים לא מתאימים.

מוסד נווה האירוס

מוסד נווה האירוס הוא מוסד חוסים בנס ציונה אשר עבר מתיחת פנים מקצה לקצה ומעמיד לרשות החוסים ומשפחותיהם, צוותים מקצועיים, מיומנים ומנוסים, אשר עוברים הדרכות וסדנאות ייחודיות, המתאימות לצרכי החוסים במוסד. אנו מקפידים על קשר ותקשורת רציפה ופתוחה עם בני משפחות החוסים וזאת על מנת לשפר את הצלחת הטיפולים, שכן, אהבת המשפחה, החום, התמיכה, מהווים פרמטרים משמעותיים בהצלחת הטיפולים המיועדים, כמו גם איכות חיים טובה ובריאה.

בנווה האירוס משלבים פעילויות מגוונות, טיפוליות, משפרות מיומנויות לטובת הדיירים במוסד, כמו למשל: פעילויות יצירה: תכשיטנות, עבודות פסיפס, ציור. פעילויות תנועה, דרמה, חדר כושר וספורט, פעילויות אומנויות: אמנות שיקומית ומשקמת, תנועה, דרמה, מקהלה, מוסיקה כלית, מוסיקה בתנועה, סדנת רייקי, מחשבים ועוד.

שווה בין שווים

בנווה האירוס מאמינים כי לכל אדם יש את המסוגלות שלו והיכולות השונות וכך גם עם אנשים בעלי מוגבלויות הגרים במעון. לחוסים בנווה האירוס ישנם חיים מלאים ומלאי פעילויות מקדמות, הצוות המקצועי, טיפולי יחד ובשיתוף ההנהלה, מקפידים על מגוון פעילויות רחב ומשתנה מדי תקופה, אך על מנת באמת, לקדם ולשפר את חייהם של החוסים בנווה האירוס, יש להעניק להם את תחושת השוויון, שהם אינם שונים מאיש, אנו דואגים לספק להם תעסוקה בשכר בצידה, שכן זו תורמת לביטחון עצמי, שייכות ומצב רוח חיובי וחיוני, מעצם העובדה כי קמים בבוקר, עובדים ומרוויחים כסף, הדימוי העצמי משתפר ותחושת המקובלות החברתית מתעצמת והדיירים חשים עצמם רצויים חברתית ומועילים לסביבה.

קרא עוד: סנטורים

 

 
שינוי גודל גופנים
ניגודיות