מעון לטיפול באדם עם מוגבלות שכלית התפתחותית

מעון לטיפול באדם עם מוגבלות שכלית התפתחותית

מהי מוגבלות שכלית התפתחותית?

אדם עם מוגבלות שכלית התפתחותית עפ”י החוק, הינו “אדם שמחמת חוסר התפתחות, או התפתחות לקויה, של כושרו השכלי, מוגבלת יכולתו להתנהגות מסתגלת והוא נזקק לטיפול”

מוסיפה על כך, האגודה האמריקאית למוגבלות שכלית התפתחותית וטוענת, כי “מוגבלות שכלית מתאפיינת במוגבלות משמעותית בתפקוד השכלי ובהתנהגות המסתגלת כפי שהן באות לידי ביטוי במיומנויות תפיסתיות, חברתיות ומעשיות. מוגבלות זו ראשיתה לפני גיל שמונה עשרה”

אדם עם מוגבלות שכלית התפתחותית הוא אדם עם צרכים מיוחדים אשר לא יכולים להינתן לו בביתו הפרטי, עם משפחתו.

צרכיו של אדם בעל מוגבלות שכלית התפתחותית, הינם רבים ומורכבים ולכל אחד, המוגבלות המאפיינת אותו וברור, כי אין ביכולתה של המשפחה לדאוג להשלמת צרכיו, בבית. זהו בדיוק תפקידו של מעון לטיפול באדם עם מוגבלות שכלית התפתחותית.

נוה האירוס- מעון לטיפול באדם עם מוגבלות שכלית התפתחותית

מעון נוה האירוס, הינו מעון לאנשים בעלי צרכים מיוחדים, אשר ביניהם, מטופלים אנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית.

על מנת להעניק מענה נרחב ביותר עבור החוסים במעון נוה האירוס, אנו מתאימים תכנית טיפולית אישית לכל חוסה וחוסה. התכנית מקיפה וכוללת את כל תחומי החיים והיומיומיים.

הטיפולים הניתנים לחוסים, הינם תואמי גיל, רמת תפקוד ורמת המוגבלות השכלית, כאשר הצוות המקצועי/ טיפולי/ פרא-רפואי, קובע בשיתוף המשפחה, את תכנית הטיפול האישית עבור יקירם. שיתוף פעולה שכזה, מבטיח טיפול מלא ומגביר את יעילותו.

אילו טיפולים מוענקים במעון לטיפול באדם עם מוגבלות שכלית התפתחותית?

בנוה האירוס הטיפולים המוענקים לחוסים מבוססים על תכנית מעמיקה ומקצועית, המשלבת צוות רפואי, פרא רפואי ונוגעת בכל אספקט במוגבלותו של החוסה. בנוה האירוס, מרפאה פעילה 24/7 ומרפאת שיניים חדישה ומתקדמת. צוות רפואי מלא הכולל- 3 רופאים, אח ואחיות ופסיכיאטר אשר זמין כל העת.

בנוסף לטיפולים הרפואיים הנדרשים לחוסים במעון, אנו מעניקים טיפולים פרא רפואיים משולבים וזאת על מנת לכסות את כל הצרכים של המטופל. צוות המעון, מעניק לכל אחד מהחוסים יחס חם ואישי. המטפלים מכירים היטב את החוסים והאווירה נעימה ומכילה ומאפשרת לכל אחד לקבל את הטיפול לו הוא זקוק, כמו גם למידה ומפגשים חברתיים.

בית שהוא בית

נוה האירוס הינו בית אמיתי לדיירים החוסים בו. המעון שופץ ותואם צרכים נגישים, כך שכל המתחמים המשותפים, ויחידות הדיור מותאמות לצרכי הדיירים ומשדרות אווירה ביתית, חמה ונעימה.

את הזמן בין הטיפולים אנו מקדישים להנאה, פנאי ואמנות ומקיימים פעילות קבועה בתחומים רבים:

  • אמנות: פסיפס, תכשיטנות, ציור בטכניקות שונות. אמנות שיקומית. אמנות פלסטית
  • תנועה וגוף: פעילות בחדר כושר, מפגשי ספורט מודרכים, תנועה, דרמה. פטאנק, זומבה
  • אלטרנטיבי: מוסיקה בשיטת נועה בלס, סנוזלן, רייקי.
  • מוסיקה: מקהלה, מוסיקה כלית, שירה בציבור.
  • וגם: שיעורי מחשב, מועדון הסרט הטוב

ועוד…..

 
שינוי גודל גופנים
ניגודיות