נוה האירוס

מעון נווה האירוס

מעונות לאנשים עם מוגבלויות, מצטיירים לא פעם כמקומות בהם לא ניתן לעולם לדעת מה מתרחש מאחורי השער לאחר שנסגר. רבות הכתבות והמאמרים המפורסמים בכלי התקשורת השונים, המתעדים בגלוי או בנסתר, את הקורה והמתרחש באמת, הרחק מעיניהן של משפחות החוסים ובוודאי הרחק מעיניהן של הגופים האמורים לפקח ולשמור על החוסים, באותם המעונות.

נוה האירוס הוא מעון עם סיפור אחר. עם סיפור גלוי ופרוס בפני משפחותיהם וקרוביהם של החוסים בו, כמו גם, גלוי ושקוף אל מול הגורמים והגופים המפקחים.

אך לא תמיד היו כך פני הדברים.

נוה האירוס בעברו, היה מעון עם פוטנציאל לא ממומש, עם צוותים אשר לא קבלו את מיטב הכלים וההכשרה, כמו גם עם הנהלה, אשר עשתה, אך לא דייקה, עד לרגע המהפך אשר התבקש, בו הוחלפה ההנהלה ורוח חדשה החלה לנשב במסדרונות המעון.

נוה האירוס. גאוות יחידה!

“….כל ההתחלות קשות, אבל אח”כ קל יותר,

כל ההתחלות קשות, אסור אף פעם לוותר….”

לא אנו אמרנו, אך בהחלט לקחנו על עצמנו ליישם בכל יום, שוב ומחדש, את אותן השורות, שכן, יש לנו בית חם עבור החוסים שלנו, יש לנו צוותים נפלאים אשר קיבלו ומקבלים חיזוקים מקצועיים והכשרות עדכניות בכל תחומי הטיפול הנדרשים, יש לנו מתקנים ויחידות מודרניות חדשות המיועדות למגורי החוסים ומותאמות לצרכיהם ובעיקר יש לנו בית, לא רק באופן הכתוב של המילה “בית” אלא באמת בית, חם, אוהב, מחבק, מכיל, מכבד ובטוח.

אז כן, נוה האירוס הוא בהחלט גאוות יחידה לכל העובדים ההנהלה, ובראש בראשונה- עבור החוסים ומשפחותיהם.

מי אנחנו?

נוה האירוס נוסד בשנת 1957 ע”י משפחות רשו, קוגן ושטיינהרט והוא מעון לחוסים בעלי מוגבלויות שונות אשר פועל בפיקוח מלא של משרד הרווחה- האגף לטיפול באדם עם מוגבלות שכלית.

המעון פועל על בסיס שיטות טיפול מתקדמות ביותר ומתאים את תכניות העבודה והטיפול לכל אחד ואחד מהחוסים בו באופן אישי ובהתאם להמלצות הצוותים המטפלים המקיפים, כמו גם, בשיתוף משפחות החוסים ועבודה בשקיפות מקסימלית מול כל הגורמים המעורבים.

אהבה. כאן מתחילים. הצלחה.

אז נכון, כל מעון לאנשים עם מוגבלויות יתהדר בשיטות הטיפול, בצוותים, במקצועיות שלו וכמובן שכך גם אנו בנוה האירוס, מדגישים את העשייה המקצועית/ טיפולית בקרב החוסים, אך, עיקר הצלחתנו, עיקר ההישגים שלנו, מתחילים ונגמרים באהבה. תמיד. אנו בנוה האירוס מאמינים בכוחה של אהבה ככלי טיפולי ראשוני, בסיסי, אשר בלעדיו לעולם לא תהיה התקדמות, כפי שיכולה להיות איתה. בנוה האירוס מועסקים צוותים אשר יודעים כי זהו התנאי הראשוני להעסקתם, היכולת להרחיב את הלב, לפתוח את הידיים ולגשת באמת, מתוך כוונה אמתית וכנה. לא כל אחד יכול ו/או יודע לאהוב בצורה שכזו, אך הצוותים שלנו, על כל תחומי הטיפולים ועד ההנהלה, הם בדיוק כאלו אשר יודעים לאהוב, יודעים להיות קשובים לחוסים ולמשפחותיהם.

נשמח לארח אתכם אצלנו בבית ולהראות לכם אהבה מהי.

מידע נוסף: מעון לטיפול באדם עם מוגבלות שכלית התפתחותית

 
שינוי גודל גופנים
ניגודיות