דיור מוגן לבעלי צרכים מיוחדים

דיור מוגן לבעלי צרכים מיוחדים

אומרים שכל בני האדם נולדו שווים. נכון. בהחלט כל בני האדם נולדו שווים, אך לא לכולם ניתנה אותה נקודת פתיחה. בעולם שלנו, יש כאלו הנולדים בריאים וכאלו שנולדים עם צרכים מיוחדים, אלו שנולדו עם מחלות מסוימות אשר מגבילות אותם באופן פיזי, ברמות ואופנים שונים. אלו האנשים בעלי הצרכים המיוחדים.

קצרה היריעה מלהכיל את החשיבות בשילוב אנשים עם צרכים מיוחדים בחברה, במקומות העבודה, בבתי הספר, בחיי היומיום של כולנו. חלקם אכן מסוגלים, יכולים ומשתלבים בחברה ובחיי היומיום הסובבים אותם, חלקם האחר, עם מעט עזרה ואחרים, משולבים לעיתים עם מלווה צמוד.

לעומתם, ישנם כאלו, אשר אינם מסוגלים לכך, אינם מסוגלים באופן פיזי ו/או נפשי להשתלב, ולא רק בחברה הסובבת אותם, אלא גם במשפחתם שלהם. ברמות מסוימות, כאשר אין בית מגורי המשפחה מתאים לצרכים המיוחדים של בן משפחתם, נמצאים פתרונות כמו דיור מוגן לבעלי צרכים מיוחדים.

מהו דיור מוגן לבעלי צרכים מיוחדים?

דיור מוגן לבעלי צרכים מיוחדים, הוא מקום פיזי, טיפולי, תמיכתי ותעסוקתי. המשמש לדיירים המיוחדים, החוסים בו, כבית חם לכל דבר, אך לא רק. במסגרת דיור מוגן לבעלי צרכים מיוחדים, מקבל החוסה מערך טיפולי מלא ומקיף, המותאם לצרכיו ולקשייו הוא וזאת בצמוד לתכנית אישית, אשר נבנית עבורו, בסיוע אנשי מקצוע מנוסים, המלווים את החוסה ומאתרים את צרכיו הפיזיים, קוגניטיביים או כל צורך אחר. תכנית אישית שכזו, נבנית בשיתוף ובשקיפות המשפחה הקרובה, מתוך הנחה, כי המעגל הראשוני והחשוב של תהליך הטיפול הוא, נוכחות ואהבת המשפחה באופן שוטף בחיי בן משפחתם, החוסה בדיור המוגן.

נווה האירוס. דיור מוגן לבעלי צרכים מיוחדים.

מתוך כוונה, להעניק לאנשים בעלי צרכים מיוחדים, מקום מיוחד, המתאים לצרכיהם המיוחדים, הוקם נווה האירוס.  וייחודו הוא ביישום שיטות טיפול מתקדמות, ע”י מטפלים מקצועיים ובעלי ניסיון בטיפול באנשים בעלי צרכים מיוחדים. בנווה האירוס, מקפידים במיוחד על יחס אישי, מכבד ומכיל לכל אחד מהדיירים וזאת בין היתר ע”י פעילות ייחודית טיפולית מותאמת.

מתוך דבריו של דודי אליהו, מנהל נווה האירוס:

“…..לאחר שנים של טיפול בשיטות מוסדיות ומיושנות, אשר לא עמדו בקנה אחד עם הצרכים הנדרשים לדיירים, שינינו כיוון ורוח, והכנסנו ריענון רוחבי בכל המערכת הטיפולית בנווה האירוס, כמו גם, ריענון נהלים והדרכות מקצועיות תקופתיות לצוות המטפלים והעובדים”

ועוד מוסיף אליהו:

“ניסיון העבודה רב השנים שלי, עם אוכלוסיות מיוחדות כאלו ואחרות, הביא אותי לכאן, מתוך כוונה ומטרה לצור שינוי, אמתי וכנה, על כל המעגלים הנוגעים לדיירים, מצוות העובדים, המטפלים וכלה במשפחותיהם. במרוצת השנים הבנתי כי עבודה עם אוכלוסיות מיוחדות, היא מיוחדת בפני עצמה ויש בה שליחות פנימית, בראשיתו של דבר. העבודה עם הדיירים ובני משפחותיהם היא אינה עבודה בעבורי, אלא משפחה נוספת, נרחבת. מיוחדת, וככזו, אתן את כולי לרווחתה.”

קרא עוד: מעון לטיפול באדם עם מוגבלות שכלית התפתחותית

 
שינוי גודל גופנים
ניגודיות