מוסד לבעלי צרכים מיוחדים

מוסד לבעלי צרכים מיוחדים

בתוך מהומת היומיום, כמעט שאין מבחינים בהם, אך ביום אחד, בחדשות, עולה כתבה המתארת אודות מוסד לבעלי צרכים מיוחדים אשר נמצא בעיר מסוימת ומשתף את הציבור על המוסד, על מורכבויותיו ואלו החוסים בו. מהו למעשה אותו מוסד לבעלי צרכים מיוחדים ומדוע חשוב להכיר ולדעת על אותם המוסדות?

מהו מוסד לבעלי צרכים מיוחדים?

אנשים בעלי מוגבלות שכלית ו/או פיזית, אשר אינם מסוגלים לנהל שגרת חיים עצמאית ללא ליווי כזה או אחר, מוגדרים כבעלי צרכים מיוחדים. לא תמיד בני המשפחה מסוגלים או יכולים להמשיך ולטפל בבן המשפחה בעל הצרכים המיוחדים ומתוך הבנה, כי הצורך להעבירו למקום אשר יידע לטפל בו כראוי ולהעניק לו סביבת חיים חמה ומטפחת, מחליטה המשפחה, כי יש להעביר את בן המשפחה למוסד לבעלי צרכים מיוחדים. המעבר מהבית אל המוסד אינו קל לבני המשפחה בכלל ולבן המשפחה המוגבל, בעיקר וכרוך בחששות רבים בכל הקשור לצוותים, נראות ותחזוקת המבנה, שאר החוסים במוסד ועוד ולכן מוסד לבעלי צרכים מיוחדים אינו מקום לחוסים בו בלבד, אלא גם לבני משפחותיהם אשר נמצאות בקשר רציף עם הצוותים, ההנהלה בכל הקשור לטיפול ביקירם.

נוה האירוס – מוסד לבעלי צרכים מיוחדים. קהילה

בנוה האירוס, חוסים אנשים מוגבלים נפשית, התפתחותית ושכלית, אשר מטופלים ע”י אנשי צוות מקצועיים מתחומים שונים, כמו למשל צוותים רפואיים, רופא שיניים, משפחה, צוותים פרא רפואיים המעניקים טיפולי רפואה אלטרנטיבית, טיפולים רגשיים ועוד. הטיפול בחוסים במוסד לבעלי צרכים מיוחדים הינו מקיף, ארוך טווח ומתאים לכל אחד ואחד באופן אישי על סמך המוגבלויות שלו. בנווה האירוס שמים דגש על אפשרויות תעסוקה, פנאי וחוגים שונים. הנהלת המוסד מעודדת את שילוב החוסים המסוגלים, להשתלב בחיי הקהילה ואף לצאת לעבודה.

מתוך מטרה לקדם את החוסים בנוה האירוס, בכל תחומי החיים האפשריים, עפ”י רמת המסוגלות, כמו גם לשפר לקויות ומוגבלויות, אנו מאמינים כי הצלחה בפרמטרים אלו תלויה באופן ברור בצוותים המטפלים, המקיפים את החוסים בכל שעות היממה ולכן, אנו מקפידים כי כל אנשי הצוות יעברו ועוברים סדנאות וקורסי הכשרה שונים. אנו מקפידים על שקיפות מרבית עם משפחות החוסים ומשתפים את בני המשפחה בהתקדמות/ שינויים שונים החלים על יקירם. מעגלי השיח והתקשורת הפתוחה והרציפה עם בני המשפחות, הינם חלק בלתי נפרד מהצלחת הטיפול ולכן אנו מקיימים פגישות פעילות באופן קבוע ומתמשך.

החיים בנוה האירוס, הינם מלאים ומקדמים. החוסים במוסד מקיימים חיי חברה וקהילה ואלו המסוגלים לכך, לומדים כיצד חיים יחד, תוך ליווי חונך/ מטפל, אשר מסייע בהשתלבותם בחיי הקהילה הקרובה.

אנו מאמינים כי לכל אחד ואחת מהחוסים בנוה האירוס, ישנה דרך לעבור, ונמצאים עבורם בכל יום ורגע, ללוות אותם, יד ביד, לדאוג ולטפל, תוך כבוד ואהבה.

 
שינוי גודל גופנים
ניגודיות