מעון חוסים

מעון חוסים
  • “חוסה” – אישה או גבר מוגבלים פיזית/ נוירולוגית פסיכולוגית, אשר שוהים במסגרת חוץ ביתית.
  • “מעון”- מקום המהווה פתרון חוץ ביתי/ שיקומי לדיירים (חוסים), אשר אינם עצמאים ואינם יכולים לנהל שגרת חיים שוטפת וזקוקים למסגרת לטווח ארוך אשר נותנת מענה מיטבי עבור כל צרכיהם הפיזיים, מנטליים של החוסים.

מעון חוסים אינו פנימייה רגילה, למרות שמתנהלים בו, כביכול, חיים פנימייתיים מלאים. מעון חוסים הוא בראשיתו מקום אשר אמור להגן ולדאוג לכל צרכיהם של אנשים בעלי מוגבלויות שונות, לשמור על בריאותם הגופנית והמנטלית, לטפל בהם ולדאוג לאיכות חייהם שתהיה מכבדת ומקדמת, כל זאת בהתאם למוגבלותו של כל חוסה וחוסה.

מעון חוסים – לא רק

מתוך הבנה כי מעון חוסים אינו מקום קל, ישנו מעגל טיפולי שלם עבור החוסים, הכולל גם את משפחתו הקרובה ומעגלי הקרבה הנוספים הקשורים אליו. לא תמיד מצליחה המשפחה להתמודד עם הסיטואציה המורכבת והדאגה הרבה לבן משפחתם מדירה שינה מעיניהם. מעון חוסים נוה האירוס דואג גם לבני המשפחה המודאגים ומוודאת כי יהיו חלק ממערך הטיפול ביקירם ולא על בסיס עדכון בלבד. משפחתו של החוסה הינה פרמטר בלתי נפרד ממצבו הנפשי והמנטלי של החוסה ומשמשת עבורו כוח ריפוי חזק במיוחד. צוות ההנהלה בנוה האירוס דואג לתחזק ולחזק את קשרי המשפחה של החוסים ומשפחותיהם ודואגים לשקיפות מקסימלית לכלל הנוגעים לטיפולו של החוסה.

במעון חוסים נוה האירוס ישנו וועד הורים פעיל, מעורב ושותף, אשר לוקח חלק בפעילויות השונות ומצטרף לאירועים השונים וחגיגות בחגים.

מעון חוסים נוה האירוס

בשנים בהם פועל מעון חוסים נוה האירוס, עברו בשערינו אנשים בעלי צרכים מיוחדים אשר נזקקו לסיוע וטיפול באספקטים רבים ומגוונים ולכן חשוב מאד להקפיד על איכותם של הצוותים המטפלים השונים. במעון חוסים קיים מערך שיקומי היקפי ומלא הן ברמה הטיפולית רפואית, כאשר כל אחד מהחוסים במעון, מקבל את הטיפול המתאים לו עפ”י תכנית מותאמת לצרכים והמלצות רפואיות והן ברמת שעות הפנאי והתעסוקה, שכן, חלק בלתי נפרד מחיזוק הנפש ושמירה על מצב רוח חיובי, היא התעסוקה. בנוה האירוס דואגים למלא את היום בפעילויות שונות, מתאימות לכל אחד ומאפשרות מפגשים חברתיים בין החוסים, כמו גם אינטראקציות ושיתופים בחוויות יומיומיות, פעילותיו הפנאי בנוה האירוס כוללות בין היתר:

  • אמנות: פסיפס, תכשיטנות, ציור בטכניקות שונות. אמנות שיקומית. אמנות פלסטית
  • תנועה וגוף: פעילות בחדר כושר, מפגשי ספורט מודרכים, תנועה, דרמה. פטאנק, זומבה
  • אלטרנטיבי: מוסיקה בשיטת נועה בלס, סנוזלן, רייקי,
  • מוסיקה: מקהלה, מוסיקה כלית, שירה בציבור.
  • וגם: שיעורי מחשב, מועדון הסרט הטוב ועוד…..

על מנת לשמור על איכות הטיפולים השונים ועל מקצועיות עדכנית של הצוותים המלווים והמטפלים של החוסים, אנו מקפידים על קיום סדנאות מקצועיות בתחומים טיפוליים אשר משפרים את מיומנויותיהם של המשתתפים כמו גם מרחיבים את הידע בכל הקשור לשיטות טיפול חדשניות ועדכניות.

 
שינוי גודל גופנים
ניגודיות