מעון לבעלי צרכים מיוחדים

מעון לבעלי צרכים מיוחדים

כאשר מדברים על אנשים עם צרכים מיוחדים, לא ממש יורדים לעומקו של ביטוי “צרכים מיוחדים”. מי שאינו מקורב לאנשים בעלי צרכים מיוחדים אינו יודע ו/או מבין דיו, מה עומד ומסתתר מאחורי ה”מעון לבעלי צרכים מיוחדים”. רצינו במאמר זה לתת לכם זווית ראייה מעט אחרת ממה שאתם בוודאי מכירים. אנו בטוחים כי לאחר הקריאה, התמונה של “מעון לבעלי צרכים מיוחדים” שיש לראש בראש, תשתנה.

מהו מעון לבעלי צרכים מיוחדים?

נווה האירוס, הוא מעון לבעלי צרכים מיוחדים. ישנם כמה וכמה מעונות לאוכלוסיות מיוחדות בארץ, הפועלים עפ”י סוגי הלקויות והמוגבלויות של הדיירים השוהים במעון.

בנווה האירוס, שוהים דיירים הנמצאים על קשת רחבה של צרכים מיוחדים אשר זוכים לטיפול צמוד, מותאם מגבלות וצורך ספציפי. כמובן, כמו בכל מעון לבעלי צרכים מיוחדים, כך גם בנווה האירוס, ישנו סל טיפולים מקיף ועשיר, אך מה שמייחד את נווה האירוס משאר המעונות, הם הצוותים העובדים במעון. מתוך הבנה עמוקה וניסיון עשיר בתחום האוכלוסיות המיוחדות, שם לו למטרה, מנהל המעון בשנה וחצי האחרונות, מר דוד אליהו, לשפר את מקצועיותו של צוות המטפלים הקיים, להעשירו בידע מקצועי רחב באמצעות סדנאות ומפגשים עם מומחים בטיפול באוכלוסיות מיוחדות, בנוסף, גייס אליהו, צוותים מקצועיים חדשים וחדורי מוטיבציית נתינה. הצוותים, המנהלתיים והטיפוליים, העובדים בנווה האירוס, מונעים מתוך תחושת שליחות, כאשר המשפט “האחר הוא אני” כנר לרגליהם. מעון לבעלי צרכים מיוחדים הוא בראשיתו של דבר, בית. בית לכל אותם מופלאים מיוחדים, אשר זקוקים לאהבה, תמיכה, טיפול, חום חיוך רחב וחיבוק חם.

נווה האירוס – מעון לבעלי צרכים מיוחדים

הרגע בו נופלת ההחלטה על הוצאת בן משפחה בעל צרכים מיוחדים, מן הבית, בנפרד מבני משפחתו האוהבים, מאמו ואביו, הוא רגע קשה מנשוא, אך נובע מתוך הבנה כי טובתו הפיזית, נפשית ואיכות החיים שלו, תהיה גבוהה ומשופרת הרבה יותר במעון מתאים לצרכיו. בנווה האירוס מכירים את משפחותיהם של דיירי המעון, והקשר עימם פתוח, רציף ופורה. בעבר, לא נהוג היה לקיים קשרים שכאלו, בין צוות המטפלים שונים וההנהלה, לבין המשפחות, אך עם היכנסו של אליהו לתפקיד ניהול המעון, החלו רוחות חדשות לנשב, ואחת ההחלטות הראשונות אשר נתקבלה, הייתה לייצר, לאפשר ולטפח את הקשר בין המשפחות לצוות וזאת מהאמונה כי הטיפול המלא, היעל והאפקטיבי ביותר לדייר המטופל, הוא יצירת מערכת יחסים ותקשורת הדדית ופתוחה, בין שני המעגלים הקרובים אליו ביותר.

נווה האירוס הוא מקום מיוחד, לאנשים מיוחדים. נווה האירוס הוא מקום אשר שם את הדיירים, טובתם ואיכות חייהם לנגד עיניו בכל יום ורגע.

מזמינים אתכם להגיע, לבקר ולהתרשם מהבית שלנו.

להתראות.

קרא עוד: דיור תומך לאנשים עם פיגור שכלי

 
שינוי גודל גופנים
ניגודיות